Sledujte nás

Ghost

Katalog vozů

Přirozená jednoduchost

Nový Ghost odráží touhu po oceňovaném luxusu, který je však vyjádřen čistě a minimalisticky a opírá se o výjimečné materiály. V prvotní fázi přípravy náčrtů designu nového Ghostu byl tento přístup pojmenován jako Post Opulence – směr definovaný autenticitou materiálů spíše než okázalostí, která se již dříve etablovala v oblasti architektury, módy, šperků nebo designu jachet.

Typická architektura Rolls-Royce dovolila designerskému týmu rozšířit vozidlo o 30 mm a jemně tak zdůraznit jeho přítomnost v prostoru. Karoserie je orámována ostrými příďovými liniemi, které se navzájem protínají a nezaměnitelným způsobem si hrají s dopadem světla a vytvářejí asertivní, avšak nádhernou siluetu od přídě až po záď vozu.

Ghost byl navíc obdařen vlastním éterickým vůdčím charakterem. Za něj vděčí nikoli přehnanému designu, ale práci se světlem. 20LED diod pod vrchní částí mřížky chladiče jemně podsvěcuje její žebra.

Příď nového Ghostu je exemplárním příkladem posedlosti designerského týmu jejím zjednodušením. Díky ručně svařovaným hliníkovým konstrukcím karoserie se hlavní struktura vozu jeví jako jednolité malířské plátno nepřerušované uzavřenými liniemi připomínající modely Silver Dawn a Silver Cloud.

Dveře sdílejí rovnoměrné proporce tvaru oken a upozorňují, že Ghost je vozem jak pro milovníky řízení, tak pro ty, kdo využívají služeb šoféra. Jemně klenutá linie střechy vyjadřuje své dynamické úmysly.

Četné detaily a přehnané ozdoby nebyly použity jednak v zájmu vytvoření klidnějšího útočiště, jednak aby ještě více vynikly exkluzivní materiály použité v interiéru a maximální důraz na barevné personalizace Bespoke programu.

Vytvoření prostředí definovaného střídmostí, jednoduchostí a elegancí je však mimořádně komplexním úkolem. Jeho splnění závisí mimo jiné na práci s těmi nejlepšími materiály. Kůže, dřevo a kov bez jakýchkoli ozdob neuniknou zkoumavému zraku zákazníků. Každá z 20 druhů kůží použitých v interiéru nového Ghostu podléhá těm nejnáročnějším kontrolám jakosti v automobilovém průmyslu vůbec. Jen tak lze zajistit, aby každý z 338 použitých panelů měl tu nejlepší kvalitu. Dalším dokladem špičkových schopností značky v práci s kůží jsou složité a četné stehy, které tvoří skromné, ale neuvěřitelně dlouhé a dokonale rovné linie. I ony přitahují zvídavou pozornost ze strany klientů Rolls-Royce.

Sady dřevěných komponentů v novém Ghostu mají povrchovou úpravu s otevřenými póry a neohroženě tak staví na odiv přírodní materiál v jeho odhalené formě. Speciálně pro tento vůz byly vyvinuty dvě nové povrchové úpravy. První z nich je Obsidian Ayous, inspirovaná bohatou rozmanitostí barev, které najdeme v lávových skalách. Druhou je Dark Amber. Do interiéru přináší jemné kouzlo díky integraci lehkého hliníkového žíhání do tmavého dřeva. Stejně jako u kožených povrchových úprav je tento materiál ponechán exponovaný v dlouhých jednodílných listech, protínaný pouze na dotek chladnými skutečnými kovovými otvory, kterými do kabiny proniká vzduch filtrovaný přes MEPS.

Technologicky dosud nejpokročilejší Rolls-Royce

Nový Ghost je dokonalý ve své jednoduchosti, ale vytvoření jeho čistého prostředí bylo pro techniky jednou z největších výzev. Nový model je skutečně technologicky nejdokonalejším motorovým vozidlem Rolls-Royce, které bylo kdy vyrobeno. Další vybavení zahrnuje: laserové a LED světlomety s dosvitem až 600 metrů, vizuální asistenční systém včetně varování před zvěří a chodci a systém monitorující okolí vozu, dále pak čtyři kamery s panoramatickým obrazem, které mají rozhled kolem celého vozidla a umožňují i pohled z výšky. Vůz disponuje také funkcí varování před kolizí a předjíždějícími vozidly, upozornění na opuštění nebo změnu jízdního pruhu. Ghost nabízí také 7x3 head-up display s vysokým rozlišením, který je špičkou v automotive průmyslu, wi-fi hotspot, samočinné parkování nebo nejnovější systém kombinující navigační a infotainment funkce.

Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít