Sledujte nás

Ghost

Katalog vozů

Přirozená jednoduchost

Zákazníci si mohou vybrat některou ze 44 000 barev "ready-to-wear" nebo si vytvořit svůj vlastní, zcela jedinečný odstín na míru. Převážná většina žen a mužů, kteří si vyžádali tento tmavší výraz značky Ghost, si však zvolila charakteristickou černou barvu. Pro vytvoření nejtmavší černé barvy v automobilovém průmyslu se 100 liber (45 kg) barvy rozprašuje a nanáší na elektrostaticky nabitou bílou karoserii před sušením v peci. Poté se na vůz nanesou dvě vrstvy bezbarvého laku a následně jej tým čtyř řemeslníků ručně vyleští, aby vznikl pro Rolls-Royce charakteristický klavírní lak s vysokým leskem.  

Tato operace, která vyžaduje tři až pět hodin pečlivé práce, je v sériové výrobě zcela neznámá a v ostatním automobilovém průmyslu je jednoduše nedosažitelná. Právě tato hloubka temnoty slouží klientům jako dokonalé plátno pro přidání vysoce kontrastní, ručně malované linky. Ta se významně podílela na vytvoření "černo-neonové" estetiky Black Badge, jež se stala charakteristickou pro tuto designovou řadu automobilů Rolls-Royce.

Aby bylo možné sladit tuto dramatickou karoserii s dalšími detaily, spolupracoval kolektiv designérů, inženýrů a řemeslníků skupiny Bespoke na vytvoření individuálně přizpůsobitelného procesu, který umožňuje obměnit provedení i tak charakteristických znaků Rolls-Royce, jakými jsou Spirit of Ecstasy a mřížka Pantheon ve vysokém lesku. Namísto prostého lakování těchto součástí se do tradičního procesu chromování zavádí specifický chromový elektrolyt, který se nanáší na podklad z nerezové oceli a ztmavuje povrchovou úpravu. Finální hloubka ochranné vrstvy je pouhý jeden mikrometr - přibližně setina šířky lidského vlasu. Každá z takto ošetřených součástí je před montáží do vozidla precizně ručně vyleštěna, aby získala zrcadlově černý chromový povrch.

Vnější úpravu završují 21palcová kompozitová kola Bespoke. Tělo každého kola, navržené ve stylu Black  Badge a vyhrazené pro Black Badge  Ghost, je tvořeno 22 vrstvami uhlíkových vláken položených ve třech osách, které se pak na vnějších okrajích ráfku skládají zpět na sebe. Tak vzniká celkem 44 vrstev uhlíkových vláken pro větší pevnost celé konstrukce. Hliníkový náboj vyrobený procesem 3D kování je k ráfku připevněn pomocí titanových spojovacích prvků, která splňují kvalitativní standardy leteckého průmyslu. Zvenku chrání náboj kola charakteristický Floating  Hubcap, který zajišťuje, že monogram Double R zůstává vždy ve vzpřímené poloze. Lehce tónovaný lak, který chrání povrchovou úpravu kola, umožňuje zákazníkům pozorovat technickou složitost jedinečné konstrukce kola z uhlíkových vláken a dává tak vyniknout podstatě materiálu i pozoruhodnému povrchovému efektu.

Pro dosažení jedinečné atmosféry v interiéru vozu byly pečlivě vytvořeny a zpracovány vyspělé luxusní materiály. Jsou věrné filozofii designu Ghost Post-Opulent – definované autenticitou a podstatou materiálu spíše než zjevnou deklarací výjimečnosti – a zároveň připomínají dramatický mechanický záměr modelu Black Badge Ghost. Specialisté Bespoke vytvořili komplexní a zároveň jemnou vazbu, která zahrnuje hluboký diamantový vzor vykreslený uhlíkovými a kovovými vlákny.

 Na povrchy interiérových prvků se lisuje několik vrstev dřeva a jako nejsvrchnější základová vrstva je použita černá bolivijská dýha. Ta tvoří tmavý základ pro následující vrstvy z technických vláken. Listy utkané z uhlíku potaženého pryskyřicí a kontrastní, kovem potažené vlákno pokládané v kosočtvercovém vzoru, jsou ručně nanášeny na součásti v dokonalém souladu a společně vytváří trojrozměrný efekt. Pro zajištění ochrany a stability této výjimečné dýhy je každý komponent po dobu jedné hodiny vytvrzován pod tlakem, při teplotě 100 °C.

Následné pískování vytváří klíčovaný povrch pro šest vrstev laku, který se před zabudováním do samotného vozu ručně brousí a leští.

 Je-li to uvedeno v objednávce od zákazníka, je na opěradlech zadních sedadel z technických vláken umístěn motiv kolekce Black  Badge -  matematický symbol představující potenciální nekonečno, známý jako „Lemniscate“. Ten se objevuje také na víku chladničky na šampaňské. Zde je symbol vyrobený z leteckého hliníku nanesen mezi třetí a čtvrtou z celkem šesti vrstev jemně tónovaného laku a vzniká tak dojem, že se vznáší nad dýhou Technical Fibre.

 Estetikové z designérského týmu značky se rozhodli dále umocnit černěnou atmosféru interiéru vozu Black Badge  Ghost tím, že potlačili jeho veškeré světlé prvky. Okolí ventilačních otvorů na palubní desce a v zadní části kabiny je ztmaveno pomocí fyzikálního napařování, což je jedna z mála metod barvení kovu, která zaručuje stálost barevného odstínu navzdory opakovanému používání nebo působení času. Zásady jednoduchosti post-opulentního stylu byly s dramatickým účinkem uplatněny také v designu pozoruhodně minimalistických hodin v kabině vozu Black Badge Ghost. V tlumeném chromovaném provedení vynikají pouze špičky ručiček a označení dvanácté, třetí, šesté a deváté hodiny na ciferníku. V rámci individuálně volitelného programu jsou v nabídce také další provedení hodin, která vyhovují předpokládaným estetickým preferencím klientů Black Badge Ghost.  

Hodiny se vzájemně doplňují s inovací Bespoke, která měla svoji světovou premiéru u modelu Ghost - panelem Illuminated  Fascia, který v tomto případě zobrazuje éterický svítící Lemniscate obklopený více než 850 hvězdami. Souhvězdí a motiv jsou umístěny na spolujezdcově straně palubní desky a jsou zcela neviditelné, dokud není v provozu vnitřní osvětlení vozu. Stejně jako v modelu Ghost je motiv Lemniscate osvětlen prostřednictvím 152 LED diod umístěných nad a pod obložením panelu. Každá z diod je pečlivě barevně sladěna s osvětlením hodin i číselníků přístrojů v kabině. Aby bylo zajištěno rovnoměrné osvětlení Lemniscate, je využita technologie 2 mm silného světlovodu, který obsahuje více než 90 000 laserem leptaných bodů. Ty nejenže rovnoměrně rozptylují světlo, ale při změně úhlu pohledu na palubní desku vytvářejí dojem mihotání a připomínají tak jemný třpyt střešního čalounění Shooting Starlight Headliner.

Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít