Sledujte nás

Torsten Müller-Ötvös odchází z vedení Rolls-Royce Motor Cars | 6. 10. 2023

  • Müller-Ötvös je nejdéle sloužícím generálním ředitelem značky od dob Clauda Johnsona, který představil Charlese Rollse Henrymu Royceovi
  • Během dlouhých 14 let ve vedení společnosti zaznamenal Rolls-Royce přechod od špičkového výrobce automobilů ke značce představující absolutní vrchol luxusu
  • Během této doby se prodeje zvýšily šestinásobně, což přineslo značné výhody i britské ekonomice
  • Müller-Ötvös zajistil úspěšné uvedení prvního plně elektrického vozu Rolls-Royce ve 120leté historii značky a připravil cestu pro plně elektrickou budoucnost značky do konce roku 2030
  • Ponechává značce z Goodwoodu velmi silnou pozici na trhu a ambiciózní plány pro další expanzi
  • Dne 1. prosince 2023 jej nahradí Chris Brownridge, současný generální ředitel BMW ve Spojeném království

Společnost Rolls-Royce Motor Cars dnes oznámila, že Torsten Müller-Ötvös odchází 30. listopadu 2023 do důchodu z pozice generálního ředitele. Jeho nástupcem se stane Chris Brownridge, který je v současné době generálním ředitelem BMW UK.

Torsten nastoupil do společnosti Rolls-Royce Motor Cars v roce 2010 a stal se tak nejdéle sloužícím generálním ředitelem společnosti od dob Clauda Johnsona, muže, který v roce 1904 dal dohromady Charlese Rollse a Henryho Royce.

Torsten k tomuto oznámení uvedl: "Vést Rolls-Royce téměř 14 let bylo pro mě největší ctí a potěšením v mém profesním životě. Rozvoj společnosti a jejích prvotřídních zaměstnanců až do dnešní pozice na vrcholu luxusního průmyslu byl pozoruhodným dobrodružstvím. Jsem hrdý na to, že jsem se svým výjimečným týmem významně přispěl k rozvoji britské ekonomiky a k celosvětovému uznání schopnosti Británie vyrábět nejlepší luxusní výrobky na světě."

Oliver Zipse, generální ředitel BMW Group, řekl: "Rolls-Royce Motor Cars je klenotem v koruně naší organizace. Torstenovo vynikající vedení, neochvějné odhodlání, jasná vize a výjimečná schopnost vybudovat silný a soustředěný tým pomohly vytvořit z Rolls-Royce luxusní značku světové úrovně, kterou dnes je. Přejeme mu hodně štěstí v jeho dalším působení."

Pod Torstenovým vedením se společnost Rolls-Royce změnila z automobilového výrobce na luxusní dům, který je po celém světě ceněn pro své nádherné automobily, jedinečné možnosti zakázkové výroby a hluboké porozumění potřebám, vkusu a přáním svých mezinárodních klientů.

Tato proměna se promítla do pozoruhodného obchodního úspěchu. Roční prodej se zvýšil z přibližně 1 000 automobilů v roce 2009 na více než 6 000 v roce 2022. A co je ještě důležitější, každý vůz Rolls-Royce, který opustí Global Centre of Luxury Manufacturing Excellence v anglickém Goodwoodu, je vyroben na zakázku, což znamená, že byl vyroben podle konkrétních přání klienta, který si jej objednal.

Díky tomuto neustálému zaměření na zakázkovou výrobu, která je realizována prostřednictvím nejkvalitnějšího řemeslného zpracování ve spojení s uměleckou a technickou kreativitou a inovacemi, je Rolls-Royce bezpochyby lídrem v oblasti luxusu. Během Torstenova působení značka vyrobila některé ze svých historicky nejvýznamnějších automobilů, včetně několika vozů vytvořených ve spolupráci s předními světovými umělci, módními návrháři a luxusními domy. Zakázková výroba nachází své vrcholné vyjádření v oddělení Coachbuild, které v roce 2017 probudilo tradiční postupy stavby karoserií pro novou éru, což se naposledy projevilo v pozoruhodném modelu Droptail, představeném v srpnu.

Když Torsten nastoupil do funkce, vyráběl Goodwood pouze dva modely, Phantom a Ghost. Pod jeho vedením byly představeny modely Rolls-Royce Wraith a Dawn a také Rolls Royce Cullinan, první SUV v historii značky. V letošním roce byl představen Spectre, první luxusní elektrické superkupé na světě, které zahajuje přechod značky na plně elektrické produktové portfolio do konce roku 2030. Torsten také stál u zrodu a uvedení Black Badge, ostřejšího alter ega značky Rolls-Royce - odvážného počinu, který výrazně rozšířil atraktivitu značky.

Zavedení nových modelů do produktového portfolia značky Rolls-Royce, rozšíření nabídky Bespoke a jasný strategický posun do sektoru superluxusních vozů byly hnacími faktory renesance společnosti a jejího trvalého obchodního úspěchu, který ke značce přilákal novou generaci klientů. V roce 2010 činila průměrná cena vozu Rolls-Royce přibližně 250 000 EUR a průměrnému klientovi bylo 56 let; dnes se průměrná cena zdvojnásobila na přibližně 500 000 EUR a průměrný věk klienta vozu Rolls-Royce je pouhých 43 let.

Omlazení značky je součástí rozsáhlého přetváření luxusního průmyslu v posledním desetiletí. Torstenovo vedení se soustředilo na ochotu nejen se na této změně podílet, ale také ji vést, a to přijetím nových technologií a myšlení založeného na jedinečném porozumění vkusu a přáním klientů značky. To se projevuje v tom, jak Rolls-Royce přibližuje značku přímo svým klientům po celém světě, a to jak fyzicky v podobě nových butiků Private Office, tak virtuálně prostřednictvím aplikace značky Whispers - digitálního klubu členů vyhrazeného pro ty, kteří vlastní Rolls-Royce z éry po přesunu do Goodwoodu.

Torsten říká: "Ať už osobně, nebo virtuálně v aplikaci Whispers, trávit tolik času s našimi klienty - inspirativními lidmi, na nichž je značka postavena - je pro mě jednou z největších radostí a skutečným vzděláním, které mi dává jasné, jedinečné a jemně vyladěné pochopení toho, jak je luxus definován po celém světě."

Úspěch Rolls-Royce pod Torstenovým vedením je takový, že společnost nyní každoročně přispívá britské ekonomice více než půl miliardou liber. Je také jedním z největších zaměstnavatelů v Západním Sussexu: výjimečný tým, který pracuje v továrně Rolls-Royce v Goodwoodu, se rozrostl z přibližně 300 na více než 2 500 zaměstnanců, kteří jsou zastoupeni více než 50 národnostmi.

Torsten k dnešnímu oznámení dále uvedl: "Věřím, že společnost je připravena přijmout budoucnost se všemi jejími příležitostmi. Nedávno jsme předložili plány na výrazné rozšíření našeho závodu v Goodwoodu, abychom mohli nejen dále vyrábět elektromobily, ale také uspokojit poptávku po ještě větším množství výrobků Bespoke a Coachbuild. Tyto oblasti našeho podnikání nás skutečně odlišují a jsem na ně mimořádně hrdý.

Když teď opouštím Rolls-Royce Motor Cars, těším se na nové profesní výzvy a také na to, že budu mít trochu více času na návštěvu velkých světových řek, které jsou skvělé pro muškaření! Přeji Chrisi Brownridgovi, který se ujímá kormidla této nádherné značky, vše nejlepší. Tým, který jsme za posledních 14 let vybudovali, zahrnuje jedny z nejtalentovanějších, nejoddanějších a nejinovativnějších mozků v luxusním a automobilovém průmyslu. Jsem přesvědčen, že společně přidají další pozoruhodné kapitoly do výjimečného příběhu společnosti, která nemá na světě obdoby."

Chris Brownridge přichází do Rolls-Royce Motor Cars ze své dosavadní pozice výkonného ředitele BMW UK, kterou zastává od roku 2021. Oliver Zipse k jeho jmenování uvedl: "Chris Brownridge je nesmírně zkušený profesionál s obrovskými zkušenostmi - jsem si jistý, že naváže na úspěch Rolls-Royce a povede Rolls-Royce Motor Cars dál do jeho plně elektrické budoucnosti."

Chris je skutečným odborníkem na prodej a marketing, protože strávil téměř 30 let ve společnosti BMW Group, kde začínal jako absolvent v roce 1995. Před svou současnou pozicí generálního ředitele byl Chris od roku 2011 členem představenstva společnosti ve Velké Británii v různých funkcích, včetně prodejního ředitele BMW UK, marketingového ředitele BMW UK a regionálního ředitele MINI pro Velkou Británii a Irsko.

Chris řekl: "Jsem poctěn a zároveň pociťuji pokoru při svém novém jmenování. Být pozván do čela této velké britské značky v tak klíčovém okamžiku její dlouhé a pozoruhodné historie je mimořádná pocta. Rolls-Royce je jednou z nejuznávanějších, nejžádanějších a nejvlivnějších značek na světě a já si velmi dobře uvědomuji, jak obrovské náklonnosti a úctě se těší. Je to pocta jejím nádherným produktům, úzkým vztahům, které udržuje se svými klienty, a především výjimečnému týmu, ke kterému se chystám připojit. Jsem si také vědom neuvěřitelného dědictví, jehož jsme hrdými strážci, a toho, že vše, co děláme, navazuje na tento jedinečný odkaz a přispívá k němu.

"Mám to štěstí, že budu následovat Torstena na pozici generálního ředitele. Díky jeho vizi a ambicím, které pro značku během 14 let získal, je dnes Rolls-Royce ve výjimečně silné pozici a plný důvěry v budoucnost. Jsem naprosto potěšen, že mohu být součástí příběhu RollsRoyce, a těším se na výzvy a příležitosti, které nás všechny čekají."

Další Aktualita Rolls-Royce Ghost Black Badge: Ékleipsis Private Collection Předchozí Aktualita Rolls-Royce Motor Cars Prague zahajuje proměnu svého showroomu pro zcela nové zážitky klientů.
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít