Sledujte nás

Rolls-Royce Ghost Black Badge: Ékleipsis Private Collection | 12. 10. 2023

VYJÁDŘENÍ KOUZELNÉ KRÁSY

  • Rolls-RoyceMotor Cars představuje Ghost Black Badge Ékleipsis Private Collection
  • Limitovaná série 25 vozů je inspirována vzrušujícím a tajemným úkazem zatmění Slunce
  • Stropníosvětlení Starlight Headliner ve stylu hvězdné oblohy nabízí cestujícím přiusedání do kabiny velkolepou a poutavou podívanou
  • Na míru vytvořená palubní deska v rámci programu Bespoke zobrazuje fáze úplného zatmění Slunce a zahrnuje zakázkové hodinky s oslnivým půlkarátovým diamantem 
  • Dvoubarevná aperforovaná kožená sedadla „Panoramatický západ Slunce“ zachycují moment, kdy Slunce na chvíli zcela zmizí z oblohy a nastane ojedinělé šero

Rolls-Royce Motor Cars s potěšením představuje Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis Private Collection, inspirovaný fascinujícím, zřídka vídaným úkazem zatmění Slunce. Tento nádherný zakázkový model využívá neuvěřitelné síly tohoto nebeského jevu, objevuje podmanivou souhru světla a temnoty a znovu vytváří úžasný okamžik, kdy Měsíc zcela zakryje Slunce.

Čistota modelu Rolls-Royce Ghost, prodchnutá rebelským duchem provedení Black Badge, představuje pro Rolls-Royce Bespoke Collection dokonalý základ a poskytuje neomezené možnosti, jak vyjádřit krásu tohoto vesmírného zázraku. 

Uvedení nového modelu z programu Bespoke, který vznikne pouze ve 25 exemplářích, bylo načasováno na dobu, kdy je zatmění Slunce viditelné v částech západní polokoule: proběhne zde 14. října.

EXTERIÉR: ZLATÁ TEMNOTA

Tajemné, éterické světlo vrhané úplným zatměním Slunce je zachyceno v barevném odstínu karoserie Lyrical Copper. Tato ohromující zakázková povrchová úprava z individualizačního programu Bespoke obsahuje práškový měděný pigment, který dokud nezachytí světlo a nevytvoří bohatou a dramatickou duhovou barvu, působí jako tmavší. Prvky pod maskou ve tvaru antického Pantheonu a brzdové třmeny jsou v oranžovém odstínu Mandarin, připomínajícím intenzivní pulsy slunečního světla při postupujícím zatmění. Stejný tón je použit pro ručně malovanou linku na boku vozu, která zahrnuje jemné abstraktní znázornění přechodu ze slunečního světla do tmy, jak Měsíc postupně zakrývá Slunce.

 ANIMOVANÉ PROSVĚTLENÍ  STROPU

Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis obsahuje zcela na míru vytvořené stropní osvětlení Starlight Headliner se speciální animací, která – stejně jako zatmění, jež ji inspiruje – dává cestujícím skutečný pocit úžasu a respektu. Po otevření dveří a nastartování motoru „hvězdy“ ve stropním osvětlení Starlight Headliner ztmavnou a začne fascinující sekvence kopírující úplné zatmění Slunce, kdy tmavá silueta Měsíce zcela zakryje jasné světlo Slunce. Vytvoří se kruh 940 „hvězd“, které představují jasně světelnou zář kolem měsíční siluety. Ta je obklopena dalšími 192 osvětlujícími „hvězdami“, které znovu vytvářejí nadpozemskou podívanou na hvězdy viditelné na obloze za denního světla. K tomuto jevu dochází pouze během úplného zatmění Slunce.

Animace zůstává viditelná přesně 7 minut a 31 sekund, tedy stejně dlouho jako nejdelší možné úplné zatmění Slunce. Jakmile tato doba uplyne, obnoví se kompletní konstelace hvězd na noční obloze. Tento vysoce sofistikovaný prvek si vyžádal rok pečlivého vývoje, ve kterém individualizační tým Bespoke vyrobil kvůli dokonalosti designu a řazení „hvězd“ hned tři kompletní prototypy.

OSVÍCENÝ PANEL PALUBNÍ  DESKY A ČASOMÍRA „DIAMANTOVÝ PRSTENEC“

Osvětlený panel palubní desky modelu Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis zdobí 1 846 laserem vyleptaných „hvězd“ v symbolické časové ose úplného zatmění Slunce. Výhradní odpovědnost za přizpůsobení individuální velikosti a polohy každé „hvězdy“ měl jediný návrhář oddělení Bespoke. Tento fascinující efekt vytvořil během náročného procesu, který trval více než 100 hodin.

Vrcholem kompozice jsou oddělením Bespoke zhotovené zakázkové hodinky, které obsahují briliantový půlkarátový diamant, připomínající efekt „Diamantového prstence“, kdy je na obrysu Měsíce vidět jediný oslnivý bod světla ve zlomku sekundy těsně před a hned poté, co zastíní Slunce.

Geometrie lunety byla upravena tak, aby vyhovovala vzácnému drahokamu, který byl poprvé v historii Rolls-Royce integrován do lunety hodin.  Tato sestava prošla přísnými testy přilnavosti, jež zahrnovaly střídání teplot v klimatické komoře od -30 °C do +90 °C, aby bylo zajištěno patřičně pevné uchycení diamantu. Hodinky jsou zakončeny leptáním na tmavém hliníkovém rámu, jenž odhaluje světlý kov pod ním. Tento krásný kousek současného řemeslného umu je výsledkem více než 14 postupných konstrukčních vylepšení.

INTERIÉR S  PANORAMATICKÝM ZÁPADEM SLUNCE

Při úplném zatmění Slunce nastává okamžik, kdy osoby, které ho sledují, obklopuje zlatý soumrak vytvářející iluzi 360stupňového západu slunce. V modelu Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis je krása tohoto vzácně pozorovaného jevu zachycena na dvoubarevných sedadlech s unikátním perforovaným uměleckým vzorem, vyrobeným z více než 200 000 jednotlivých miniaturních otvorů.

Nápadná kůže v barvě Mandarin je zabarvena do černého odstínu, který je následně perforován, aby odhalil jasnější kontrastní barvu vespod, čímž vytváří vizuální efekt s mimořádnou hloubkou a jemností. Pomocí výpočetních návrhových nástrojů vyvinul tým oddělení Bespoke jedinečný vzor, který byl poté ručně vylepšován v náročném procesu složeném ze sedmi fází.

Vůz navíc dostal další úpravy od individualizačního programu oddělení Bespoke. Patří k nim například osvětlené vstupní prahy, deštníky s mandarinkově oranžovým lemováním skrytým v protisměrně otevíraných dveřích a jedinečnou plachtu na auto s nápisem Private Collection.

Všech 25 exemplářů modelu Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis Private Collection již má své majitele po celém světě.

„V případě modelu Rolls-Royce Ghost Black Badge Ékleipsis čerpáme inspiraci  z úplného zatmění Slunce, zřídka vídaného a okouzlujícího jevu, který odráží  vzácnost a krásu modelů Rolls-Royce Private Collection. Při zachycení kouzla  této nebeské konstelace tým designérů, konstruktérů a uměleckých řemeslníků  oddělení Bespoke opět povýšil současné řemeslné zpracování s pozoruhodnou řadou  nádherných detailů, které odrážejí ctižádost a touhu po dokonalosti naší značky.  Jsme mimořádně hrdí, že můžeme představit tento model 25 našim nejvýznamnějším  klientům po celém světě – právě tyto osobnosti nás inspirují a pohánějí k tomu,  abychom tvořili ještě odvážnější a propracovanější vyjádření moderního luxusu.“  
Torsten Müller-Ötvös, generální  ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars

Další Aktualita ROLLS-ROYCE MOTOR CARS OSLAVUJE VELMI ÚSPĚŠNÝ ROK 2023 Předchozí Aktualita Torsten Müller-Ötvös odchází z vedení Rolls-Royce Motor Cars
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít