Sledujte nás

Spectre

Katalog vozů

Při odhalení Spectru Rolls-Royce nastavuje nový precedens ve vytvoření zcela originální třídy motorových vozů: Ultra-Luxury Electric Super Coupé. Toto označení odkazuje na shovívavé proporce Spectre, specifikované v reakci na závazek, že neexistuje větší luxus než ten prostorový. 

Zepředu je dělená úprava světlometů Spectre protnutá nejširší mřížkou chladiče, jakou kdy Rolls-Royce dostal. Lopatky mřížky Pantheon jsou nyní v řezu hladší a lícují, což je navrženo tak, aby pomáhalo vést vzduch kolem přední části vozu.

ROLLS-ROYCESPECTRE: ELEKTRONICKÁ PLATFORMA NA MÍRU

Model Spectre je nejvíce digitálně propojený Rolls-Royce všech dob a každá jeho součást je inteligentnější než u kteréhokoli předchozího vozu značky. Mezi všemi elektronickými součástmi probíhá 141 200 interakcí typu odesilatel–příjemce a výsledkem je přibližně třikrát více signálů než u typického vozu Rolls-Royce.

Zásadně zvýšená inteligence elektronické a elektrické části pohonného ústrojí modelu Spectre umožňuje všestrannou a přímou výměnu podrobných dat mezi jednotlivými komponenty, a to s minimálními nároky na centralizované zpracování údajů. Pro zajištění co největšího potenciálu této technologie vyvinuli softwaroví specialisté společnosti Rolls-Royce pro model Spectre takzvanou decentralizovanou inteligenci. Ta je založena na tom, že data jsou zpracovávána blíže svému zdroji, místo aby byla přenášena do jediné centrální procesorové jednotky – reakce automobilu jsou proto výrazně rychlejší a přesnější.

„JÍZDANA LÉTAJÍCÍM KOBERCI“ VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ

Po měsících nepřetržitého testování byla schválena nová technologie pérování, která zajišťuje, že model Spectre si uchoval charakteristický rys vozů Rolls-Royce nazývaný „jízda na létajícím koberci“. Tento propracovaný elektronický systém eliminace náklonu využívá řadu nových dílů a také schopností vysokorychlostního zpracování dat modelu Spectre. Základem je osvědčená firemní technologie Flagbearer, která s pomocí kamer sleduje povrch vozovky před vozem, a satelitní navigační systém, jenž předává vozu Spectre informace o nadcházejících zatáčkách.

ROLLS-ROYCESPECTRE: PROMYŠLENÁ KONSTRUKCE ZAJIŠŤUJE BEZKONKURENČNÍ TUHOST

K vrcholně snadnému ovládání tak velkoryse dimenzovaného automobilu přispívá vlastní celohliníková platforma tvořená prostorovým rámem. Určena je výhradně pro vozy Rolls-Royce a umožnila konstruktérům vytvořit novou třídu vozů Rolls-Royce – elektrické super kupé. Zároveň modelu Spectre zajišťuje nejtužší karoserii v historii značky.

Hliníková konstrukce modelu Spectre je zpevněna ocelovými segmenty pro dosažení výjimečné torzní tuhosti. Nosnou strukturu doplňují hliníkové panely karoserie, které jsou zde dosud největší mezi všemi vozy značky Rolls-Royce. Jednodílný boční panel je dlouhý téměř čtyři metry. Stejně tak bezrámečkové dveře se závěsy vzadu jsou s délkou téměř 1,5 metru nejdelšími v historii Rolls-Royce.

Model Spectre se vyznačuje o 30 % vyšší tuhostí oproti všem stávajícím modelům značky Rolls-Royce, a to i zásluhou zabudování kompletního trakčního akumulátoru do struktury prostorového rámu.

  • Generální ředitel Torsten Müller-Ötvös představuje první plně elektrický vůz Rolls-Royce
  • Hotový produkt bude uveden na trh ve 4. čtvrtletí 2023
  • Nový vůz se jmenuje Spectre
  • Elektrický Rolls-Royce naplňuje proroctví zakladatele značky Charlese Rollse z roku 1900 
  • Splněný slib generálního ředitele, který se zavázal uvést elektrický vůz na trh ještě v tomto desetiletí
  • Během celosvětově prováděných testů vozy ujedou 2,5 milionu kilometrů 
  • Do roku 2030 budou všechny produkty Rolls-Royce plně elektrické
  • Spectre je postaven na vlastní hliníkové architektuře Rolls-Royce

Více informací o představení modelu Spectre naleznete zde

Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít