Sledujte nás

ROLLS-ROYCE PŘEDSTAVUJE CULLINAN SERIES II A CULLINAN SERIES II BLACK BADGE: | 7. 5. 2024

VÝRAZNÁ EVOLUCE CELOSVĚTOVĚ VRCHOLNÉHO SUPERLUXUSNÍHO SUV

  • Rolls-Royce představuje modely Cullinan Series II a Black Badge Cullinan Series II – výraznou evoluci celosvětově vrcholného superluxusního SUV
  • Vůz obsahuje nové technologie, pečlivě promyšlené úpravy designu a inovativní příležitosti pro sebevyjádření zákazníků prostřednictvím programu Bespoke
  • Cullinan Series II reaguje na vývoj luxusu i na způsoby, jakými klienti vůz používají
  • Cullinan Series II Black Badge je k dispozici od uvedení nové řady na trh: vůz je přizpůsobený těm, kteří hledají nápadnější vyjádření stylu Rolls-Royce
  • Model Series II Black Badge s jedinečnými detaily exteriéru a interiéru 

 

Rolls-Royce Motor Cars s hrdostí přestavuje novou podobu „skutečného vozu Rolls-Royce mezi SUV“: modelu Cullinan Series II a jeho temného alter ega Cullinan Series II Black Badge.

Původní Cullinan, představený v roce 2018, musel mít skutečné off-roadové schopnosti, které se dokázaly vypořádat s nejnáročnějšími podmínkami na Zemi. Zároveň bylo samozřejmostí zajistit jedinečný komfort značky a charakteristickou jízdu jako „na létajícím koberci“ bez ohledu na zvolený povrch. Cílem bylo nabídnout absolutně superluxusní SUV – robustní, ale rafinované, nezastavitelné, a přesto jemné: které jezdí s lehkostí, ať už je to kdekoli.

Na základě bezprecedentně úspěšného modelu Cullinan vznikl nástupce: Cullinan Series II představuje výraznou a sebejistou evoluci. Nové provedení je výsledkem nejrozsáhlejšího vývoje řady Series II v historii značky Rolls-Royce a reaguje na měnící se pravidla luxusu a nové způsoby používání, přitom však zůstává věrné základním kvalitám, které stojí za popularitou modelové řady Cullinan.

Provokativní alter ego vozů Rolls-Royce, série Black Badge, dosáhlo ve voze Cullinan svého absolutního vrcholu. Asertivní a nekompromisní styl oslovuje zákazníky, kteří hledají ty nejodvážnější formy sebevyjádření.

Právě pro tyto klienty uvádí značka na trh Cullinan Series II Black Badge, který představuje ještě odvážnější a nápadnější provedení, s nejen temnějším estetickým zpracováním, ale také s osobitým technickým řešením, které významně podporuje charakter vozu.

„Cullinan v roce 2018 přeformuloval kategorii superluxusních automobilů a umožnil klientům značky Rolls-Royce zažít typickou jízdu na létajícím koberci bez ohledu na terén a v každém koutě světa. Během šesti let Cullinan přilákal ke značce Rolls-Royce zcela nové skupiny klientů a hluboce změnil vnímání toho, co je vůz Rolls-Royce a co může znamenat pro svého majitele. Model Cullinan Series II navazuje na tento úspěch. Díky novým technologiím a materiálům, pečlivě promyšlené úpravě designu a inovativním příležitostem pro sebevyjádření prostřednictvím zakázkovému programu Bespoke zachováváme vše, co naši klienti na tomto automobilu milují, a uchováváme jeho jedinečný půvab.“

Chris Brownridge, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars

 

CULLINAN SERIES II

 

V MĚSTSKÉM PROSTŘEÍ JAKO DOMA

Od prvních vozů dodaných klientům plnil Cullinan svůj účel jako vrcholný a dokonale navržený terénní automobil, schopný dovézt svého majitele na místa, která předtím ve voze Rolls-Royce nikdy nenavštívil. Všestrannost a snadná ovladatelnost však vedla k tomu, že se Cullinan stal pro mnoho majitelů vozem pro každodenní použití.

EXTERIÉR 

Ústředním motivem jsou vertikální linie, které připomínají osvětlené mrakodrapy v megalopolích, kde je Cullinan stále více doma – nejvíce patrné je to na novém zpracování vnějšího osvětlení. Přední část vozu Cullinan Series II se skládá z jednoduchých linií a ostrých hran s důrazem na čisté, monolitické povrchy, které umocňují velkorysé proporce a dominantní dojem z vozu. Linie nárazníku tvoří písmeno „V“ od nejnižšího bodu svítilen pro denní svícení. V dolní části mají nové otvory pro přívod vzduchu sebejisté vystupující prvky, což při čelním pohledu přispívá k vizuálnímu snížení nového modelu.

Tradičním středobodem je osvětlená mřížka chladiče v podobě antického panteonu, která byla dále osvěžena nižší horní hranou. Zahrnuje také novou leštěnou linii mezi světlomety pro denní svícení.

Z profilu Cullinan Series II odhaluje další změny zevnějšku. Umírněná, ale přesná linie vede od zadních svítilen dopředu k zadním kolům a míří přímo ke středovým krytům s plovoucím emblémem „RR“, což vytváří dojem pohybu. Ten dále umocňují vylepšené spodní boční plochy vyvedené v nápadně lesklé černé.

Při pohledu zezadu je výraznou ukázkou síly nové řešení výfuku vozu Cullinan Series II – každá koncovka je vyrobena z leštěné nerezové oceli a její tvar je upravený tak, aby hladce navazoval na karoserií. Změny na zádi uzavírá ochranný plech z broušené nerezové oceli mezi výfuky, který pokračuje směrem pod vůz. Tento mladistvý a nápadnější styl modelu Cullinan dále podporují větší, 23palcová precizně broušená kola. Trojrozměrný sedmipaprskový vzor s fazetami je k dispozici v částečně nebo plně leštěném provedení.

Vedle vylepšeného exteriéru vyvinuli specialisté na barvy automobilky Rolls-Royce rovněž nový lak, ve kterém se Cullinan Series II představuje. Šedohnědý odstín Emperador Truffle, inspirovaný bohatě žilkovaným hnědým mramorem, je moderní a minimalistický, a navíc v kombinaci se zakázkovou povrchovou úpravou Crystal Over získává jemný třpyt připomínající čerstvě napadlý sníh za ranního světla.

INTERIÉR 

Nejpodstatnější změnou v uspořádání vozu je skleněný panel po celé šířce palubní desky – elegantní a všestranný designový prvek, který vyniká jak digitálním řešením, tak řemeslným zpracováním.

Přístrojový panel před řidičem a nový, trvale viditelný centrální informační displej uprostřed přístrojové desky jsou přepracovány tak, aby tvořily dokonalou scénu pro pokročilý operační systém SPIRIT, který byl poprvé představen u plně elektrického modelu Spectre. Nové rozhraní také přináší nové digitální možnosti na míru – klienti si mohou přizpůsobit barvu číselníků. SPIRIT je propojen s privátní aplikací Whispers, určenou pro majitele vozů Rolls-Royce a integrovanou do modelu Cullinan. Prostřednictvím aplikace lze posílat navigační cíle do svého vozu, na dálku zobrazit jeho polohu a ovládat zamykání vozidla.

Zásadního vylepšení se dočkala konektivita. Klienti nyní mohou připojit až dvě streamovací zařízení k zadním obrazovkám, které nyní obsahují rozhraní Bespoke. Připojení k internetu umožňuje uživatelům využívat wifi hot spot a nezávisle streamovat obsah na každou obrazovku zvlášť. U modelu Cullinan lze s informačním a zábavním systémem na zadních sedadlech spárovat jakákoli sluchátka pomocí bluetooth.

K dispozici je rovněž výjimečný audio systém Bespoke s 18 reproduktory, jehož součástí je nejnovější generace 18kanálového 1400wattového zesilovače. Dutiny v hliníkových prazích modelu Cullinan Series II se používají jako rezonanční komory pro nízkofrekvenční reproduktory, které efektivně přeměňují celý vůz na výkonný subwoofer.

Přímo před spolujezdcem je osvětlený panel s nápisem Cullinan a ojedinělou grafikou Cityscape. Je inspirován nočními mrakodrapy světových megalopolí a je vytvořen pomocí 7 000 elementů. Klienti si také mohou ve spolupráci s designéry zakázkového programu Bespoke vytvořit svůj vlastní motiv osvětleného panelu.

Na straně spolujezdce se na palubní desce nachází nový panel s hodinami Spirit of Ecstasy – jedinečná vitrína zobrazující jak analogové hodinky, tak osvětlenou sošku Spirit of Ecstasy z nerezové oceli. Začlenění Spirit of Ecstasy do interiéru vozu bylo výsledkem čtyřletého vývoje a jedinečného spojení umu designérů s digitálními nástroji a zručných mechaniků s cílem vytvořit působivý a pečlivě uspořádaný tok světla.

NOVÁ PALETA MATERIÁLŮ

Interiér tvoří výběr povrchových panelů inspirovaných botanikou. Premiéru ve voze Cullinan Series II má jasanová dýha Grey Stained, bohatě zrnité přírodní dřevo s otevřenými póry a jemným třpytem. Tento materiál, vyvinutý oddělením Rolls-Royce Bespoke během čtyř let, podtrhuje současný charakter vozu Cullinan. Pro dosažení komplexní, výrazné textury je nezbytné individuálně vybírat každý jednotlivý kmen, „listy“ dýhy jsou následně ručně obarveny a ozdobeny přidáním mikroskopických kovových částic, což vytváří jedinečný třpytivý efekt.

Cullinan Series II také pokračuje v objevování textilií s novým umělým hedvábím nazvaným Duality Twill pocházejícím z přírodních bambusových vláken. Tato látka je inspirována rozsáhlým bambusovým hájem v arboretu Le Jardin des Méditerranées na Azurovém pobřeží, které sousedí s bývalým domem sira Henryho Royce – tamní Villa Mimosa bývala jeho útočištěm na zimu. Členové designérského týmu navštívili zahrady během exkurze zaměřené na hledání nových surovin a získali zde řadu podnětů k vývoji materiálu z bambusu.

Textilie s keprovou vazbou vytváří uměleckou grafiku Duality. Design založený na abstraktní interpretaci dvou písmen R coby iniciál zakladatelů značky odráží jasný námořní vliv, připomínající proplétající se lana na plachetnicích – jako další připomínka francouzské Riviéry.

Kompletní interiér s látkou Duality Twill může obsahovat až 2,2 milionu stehů, nitě o délce 11 mil (17, 7 km) a vzniká 20 hodin. Aby byla zajištěna jednotnost vzoru, každý kus je před řezáním individuálně vyroben pomocí speciálně vyvinutého laseru, který utěsní okraj materiálu a zabrání uvolnění jednotlivých nití. Základní látka s keprovou vazbou je dostupná ve třech barvách – fialové Lilac, hnědé Chocolate a černé – a klienti si mohou vybrat z 51 různých barev nití. Tato složitá vyšívaná textilie byla vyvíjena více než rok.

Cullinan Series II nově obsahuje další moderní řemeslnou techniku – cíleně umístěnou perforaci. Tento inovativní způsob umožňuje uměleckým řemeslníkům vytvářet svá díla pomocí sedadel jako pláten a miniaturních perforací v kůži. Pro Cullinan Series II vytvořili designéři vzor inspirovaný neustále se měnícími tvary a stíny mraků nad sídlem firmy Rolls-Royce v Goodwoodu – skládá se ze 107 000 otvorů o průměru 0,8 a 1,2 milimetru.

 

„Od uvedení prvního vozu Rolls-Royce vyrobeného v Goodwoodu se designéři velmi pečlivě starali o to, aby každý model dostal svůj osobitý estetický rozměr. Každý model je založen na poznatcích získaných přímo od našich klientů a po celou dobu jeho životnosti. Také Cullinan Series II se zrodil z tohoto přístupu: je energičtější, více zaměřený na uživatele a výraznější, v souladu s prioritami dnešních nejnáročnějších spotřebitelů. Ve svém novém kabátě zůstává Cullinan Series II pohodlný za všech situací – věrný principům a zachování kvalit, díky nimž je tento vůz tak úspěšný. Zároveň představuje skutečný pokrok, založený na další evoluci luxusu, který dodává původnímu stylu vozu Cullinan nový výraz a možnosti.“

Anders Warming, ředitel designu společnosti Rolls-Royce Motor Cars

 

 

CULLINAN SERIES II BLACK BADGE

 

Cullinan Series II Black Badge je stvořen pro ty, kteří hledají více niterní interpretaci značky Rolls-Royce. Temné hlavní prvky, které jsou pro charakter vozu Black Badge zásadní, jsou dále umocněny nápadnými doplňky pro asertivní a nekompromisní vyznění.

EXTERIÉR

Cullinan Series II Black Badge zdůrazňuje svou přítomnost působivým zpracováním přední části. U varianty Black Badge je mřížka chladiče v charakteristickém černém provedení. Stříbrná „horizontální linka“ vytváří dojem šířky a pevnosti a současně navazuje na vertikální svítilny pro denní svícení. Pro klienty, kteří chtějí svůj vůz zcela zahalit tmou, je k dispozici také v kompletně černém provedení.

Všechny detaily exteriéru karoserie a zářivé prvky, včetně sošky Spirit of Ecstasy, jsou rovněž provedeny v černé barvě. Poprvé v historii vozů řady Black Badge je tak upraveno vše, od okenních lišt přes ozdobné prvky až po kliky dveří. Další zatmavené části, včetně výplní v zadních výklopných dveřích a nárazníku i kolem výfuků, jsou ošetřeny speciálním elektrolytickým chromováním pro dosažení leskle černého efektu.

Klienti vozu Cullinan Series II Black Badge nyní mohou lakování karoserie rozšířit i na všechny spodní části, stejně jako na jemně upravený spodní práh, nástavce a spodní díl předního nárazníku – tato možnost úpravy je vyhrazena jen pro Cullinan Series II Black Badge.

Vnější dojem umocňují 23palcová kola – ráfky této velikosti jsou pro vůz typu Black Badge k dispozici vůbec poprvé. Ačkoli vytvářejí dojem, že jejich vzor tvoří pět paprsků, ve skutečnosti se jedná o 10 propletených elementů: vizuální efekt je vytvořen pečlivě uspořádanou souhrou mezi leštěnými, lakovanými a zapuštěnými povrchy. Konstrukce otvírá pohled na kotoučové brzdy a třmeny Black Badge. Ty lze mít buď v typicky červené, ale i dalších odstínech: černé, tyrkysové Turchese, oranžové Mandarin a žluté Forge.

PROVOKATIVNÍ DOPLŇKY V INTERIÉRU

Typickým znakem vozů Rolls-Royce v provedení Black Badge se staly pokročilé technické materiály. Model Cullinan Series II Black Badge jde v tomto směru ještě dále pokrčuje. Klienti si obzvláště oblíbili původní povrchovou úpravu Technical Carbon – i proto byl tento vynikající materiál pro řadu Series II zachován. Úprava z uhlíkových vláken v přiznané vazbě vznikla tak, aby vytvořila přesný opakující se vzor z geometrických tvarů s trojrozměrným efektem.

Temné provedení vozu Black Badge se odráží i na kovových doplňcích v interiéru. Rámečky výdechů ventilační soustavy na palubní desce a v zadní části interiéru jsou zatemněné. Cullinan Series II Black Badge obsahuje také nový panel s hodinami. Uvnitř umístěná soška Spirit of Ecstasy je v černé barvě a připomíná tak emblém na přídi vozu Black Badge. Nový osvětlený přístrojový panel zobrazuje zářící symbol nekonečna v novém vertikálním vzoru Cityscape.

Ležatou osmičku, tento symbol všech vozů Black Badge, si mohou klienti nechat zobrazit i v zadní části vozu: pokud si zákazník objedná samostatná zadní sedadla, nachází se motiv nekonečna na takzvaném „vodopádu“ z technického karbonu. V konfiguraci Lounge Seat je ležatá osmička vyšitá. Sedadla si lze v rámci zakázkových úprav objednat rovněž s působivým textilním potahem Duality Twill.

Cullinan Series II Black Badge také dokáže rozpoutat hru barev v rámci digitálních úprav na míru. Číselníky přístrojů jsou nyní dostupné ve čtyřech dalších neofuturistických barevných provedeních: Vivid Grellow, Neon Nights, Cyan Fire a rovněž Synth Wave ve stylu kaleidoskopu.

OSVĚDČENÁ KONSTRUKCE

Cullinan Series II Black Badge vyniká nejen osobitým estetickým zpracováním, ale také vlastním technickým základem. Vlastnosti, které definovaly první řadu modelu Cullinan Black Badge, jako jsou vzduchové pružiny s vyšší kapacitou pro zmírnění naklánění karoserie a zvýšení rezervy výkonu, byly zachovány. Dvakrát přeplňovaný motor V12 o objemu 6,75 litru poskytuje výkon 600 k a točivý moment 900 Nm.

Aby bylo možné využít dodatečný výkon, převodové ústrojí a škrticí klapka zůstávají nastaveny tak, aby upřednostnily okamžité zrychlení. Osmistupňová převodovka ZF a přední a zadní řízená náprava spolupracují na přizpůsobení úrovně zpětné vazby v závislosti na pokynech pedálem plynu a řízení, aniž by to ovlivnilo uhlazený styl jízdy na takzvaném létajícím koberci.

Stisknutím tlačítka „Low“ na ovladači samočinné převodovky se zpřístupní další technologie vozu Black Badge. Řidiči zaznamenají řidiči změnu tónu a hlasitosti výfukového systému, což signalizuje, že všech 900 Nm je k dispozici již od 1700 ot./min – pouze o 700 ot./min výš než je volnoběh. Režim Low také zkracuje rychlost řazení o 50 %, pokud je pedál plynu sešlápnut na alespoň 90 %. Aby bylo možné plně využít potenciál vozu Cullinan Series II Black Badge, došlo ke zkrácení dráhy brzdového pedálu, což zajišťuje rychlejší odezvu na podněty řidiče.

Hlavní zajímavosti vozů Cullinan Series II a Cullinan Series II Black Badge:

Nový panel Clock Cabinet přináší sošku Spirit of Ecstasy do interiéru vozu Cullinan

Čalounění Duality Twill obsahuje 2,2 milionu stehů a nitě o délce až 11 mil (17, 7 km)

Nové děrování kožených sedadel inspirované mraky nad sídlem automobilky Rolls-Royce a tvořený 107 000 jednotlivými perforacemi

Obsahuje pokročilé digitální rozhraní SPIRIT a privátní aplikaci Whispers

Předchozí Aktualita ROLLS-ROYCE MOTOR CARS UTVÁŘÍ SVĚT JIŽ 120 LET
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít