Sledujte nás

Rolls-Royce odhaluje Droptail Coachbuild Roadster a představuje jeho první podobu: DROPTAIL LA ROSE NOIRE | 22. 8. 2023

  • Rolls-Royce Motor Cars odhaluje Droptail, další kapitolu příběhu svého zakázkového oddělení Coachbuild
  • Stavba karoserie je vyjádřením stylu Haute Couture a vrcholem značky Rolls-Royce
  • Droptail je první vůz s karoserií roadsteru v moderní historii značky Rolls-Royce
  • První ze čtyř unikátních zakázkových modelů Rolls-Royce Droptail, pojmenovaný „La Rose Noire“ (Černá růže), je inspirovaný romantikou a půvabem růže Black Baccara
  • Zahrnuje nejkomplexnější parketový motiv v historii značky Rolls-Royce –  1 603 kusů dřeva ručně opracovaných a kladených během téměř dvou let
  • Nový proces lakování karoserie si kvůli plné dokonalosti vyžádal 150 nátěrů
  • Speciální truhla na šampaňské byla navržena pro exkluzivní ročník zákazníka
  • Součástí vozu jsou náramkové hodinky Audemars Piguet Royal Oak Concept

ROLLS-ROYCEDROPTAIL: UMĚNÍ V POHYBU

Automobilka Rolls-Royce s potěšením oznamuje model Droptail, třetí kapitolu svého současného příběhu zakázkového oddělení Coachbuild.

Nový vůz je výsledkem čtyřleté spolupráce s vysoce vybranou skupinou vizionářských zákazníků, a poprvé v současné éře značky představuje Droptail moderní interpretaci karoserie typu roadster. Droptail, definovaný svým intimním a útulným interiérem, oslavuje romantiku dvoumístných vozů. Celkem budou vyrobeny pouze čtyři vozy, z nichž každý bude jedinečným vyjádřením charakteru svého majitele.

Droptail je jedinečný ve svých proporcích: nízký a asertivní postoj, útulný a obklopující prostor kabiny a vyrovnaný, napnutý povrch podtrhují jeho zaměření na řidiče. Profil je definován „krycí plachtou“ – ostrými, hranatými tvary, které se zvedají za dveřmi a mírně se stáčejí dovnitř, což podtrhuje fakt, že se jedná o výhradně dvoumístný vůz. Krásná zadní část paluby, která je umístěna za cestujícími, plní aerodynamickou funkci a vytváří přítlak pro zlepšení stability při jízdě vysokou rychlostí.

Pro Droptailse designéři odvážili představit novou interpretaci nejcennější ikonografie značky: masku chladiče tvaru Pantheonu a hrdě umístěné logo. Lamely masky chladiče jsou zalomené“ směrem k horní části masky, aby poprvé pro Rolls-Royce vytvořily převis„ chrámového vrcholu“. Aby bylo zajištěno, že monolitické povrchy Droptailu jsou nepřerušené, je logo značky Rolls-Royce soustředěno do elegantního monogramus dvojitým „R“ z nerezové oceli. 

Odnímatelná pevná střecha byla navržena tak, aby modelu Droptail propůjčila dva velmi odlišné charaktery: bez střechy je to lehký otevřený roadster; s instalovanou střechou zase impozantní a dramaticky vyhlížející kupé. Součástí střechy je elektrochromické sklo, které prostřednictvím tlačítka mění množství světla pronikajícího do interiéru.

Droptail oslavuje intimitu dvoumístného roadsteru s útulným interiérem, hýčkajícím a chránícím cestující svojí vysokou linií a nízkou polohou sedadel. Jeho vnitřní apartmá slouží jako ideální místo pro vysoce zakázkové dřevařské řemeslo. Nejvýraznějším povrchem je zakřivený panel – rozměrný, nepřerušovaný kus dřeva, který obepíná řidiče a spolujezdce.

Interiér je definován minimalismem a analogovou citlivostí – viditelná jsou pouze tři hlavní tlačítka, ale všechny obvyklé funkce zůstávají.  Divadelní konzolová loketní opěrka elegantně skrývá mezi oběma sedadly ovládací kotouč infotainmentu – stiskem tlačítka se deska pohybuje směrem vpřed a vzad, což umožňuje snadný přístup k ovladači informačního a zábavního systému

DROPTAIL LA ROSE NOIRE: KONCENTROVANÝ PŮVAB

Značka Rolls-Royce představuje první individuální zakázkový model Droptail –Rolls-Royce Droptail La Rose Noire: temné, odvážné a dramatické mistrovské dílo karosářské výroby, objednané mezinárodní rodinou s mimořádným citem pro umělecké ztvárnění. 

Droptail La Rose Noire je inspirován romantickou povahou cestování ve dvou a půvabem růže Black Baccara, kterou miluje matka rodiny zadavatelů.

Tmavá barva granátového jablka jeho okvětních lístků se zdá být téměř černá, ale v přímém světle se na tmavém povrchu objevuje červený, perleťový třpyt. Tyto dvě barvy tvoří základní barevnou paletu modelu Droptail La Rose Noire.

Povrch karoserie je vytvořen ve svůdném, lesklém červeném tónu s hlubokým černým podkladem s názvem „True Love“, který napodobuje nekonečně se měnící barvu růže Black Baccara – jedná se o výsledek více než 150 nátěrů.

Dřevěný povrch je pokryt jedinečným tmavým odstínem nazvaným Hydroshade. Jeho předností je kvalita povrchové úpravy, která byla vyvinuta speciálně pro tento projekt. Barva „True Love“ je jemně ručně nanášena jako akcent na zadní straně zalomených lamel masky tvaru Pantheonu. Nápadná kola z lehkých slitin jsou lakována tmavým lakem „Mystery“: stejně jako samotná květina se barva zdálky jeví jako černá, ale sluneční světlo odhaluje třpytivé tmavě červené podtóny.

Odnímatelná pevná střecha modelu Droptail La Rose Noire byla navržena ve zcela jedinečném tvaru: její nízký profil je dále umocněn delším sklonem, který podtrhuje její zdravě sebevědomý, okouzlující charakter. Poprvé pro Rolls-Royce je název vozu jemně viditelný, neboť je vyrytý na odlitku pečlivě zasazeném do okraje střechy.

Interiér modelu Droptail La Rose Noir je vybaven nejkomplexnějším parketovým provedením, jaké kdy Rolls-Royce vytvořil. Abstraktní ztvárnění padajících okvětních lístků růží je vytvořeno pomocí 1 600 kusů dýhy černého platanu, z nichž každý je řezán, broušen a umístěn ručně. Pozadí tvoří celkem 1 070 symetrických prvků, vyrobených ze dřeva s různými přírodními vzory. Přesně 533 asymetricky umístěných kusů je ručně malovaných červenou barvou, která představuje okvětní lístky růží. Vývoj laku použitého k vytvoření červených elementů trval více než rok a zajišťuje, aby barva časem nevybledla.

Vzor přechází do uměleckého díla na zadní palubě a objevuje se také na bocích zakázkové truhly na šampaňské, která obsahuje lahve z jednoho z klientových oblíbených vinařských podniků ve Francii. Motiv růží pokračuje na čalounění sedadel, které kombinuje tmavě červenou kůži „Mystery“ a světle červenou kůži „True Love“, z nichž každá je zakončena jemným měděným třpytem, evokujícím perleťovou texturu okvětních lístků růží Black Baccara.

Přístrojová deska obsahuje zabudované hodinky Audemars Piguet, speciálně objednané klientem. Jsou navrženy tak, aby byly vyjímatelné, takže je lze také nosit. Ukážou se vždy po stisknutí tlačítka, a to prostřednictvím speciálně navrženého mechanismu elektrického ovládání, zatímco měkké kožené pouzdro, uložené ve dveřích, obsahuje řemínek. Po vyjmutí hodinek je otvor v přístrojové desce vyplněn elegantní mincí z bílého zlata s vyrytou růží.

ZAKÁZKOVÉ ODDĚLENÍ COACHBUILD  ZNAČKY ROLLS-ROYCE

Rolls-Royce Coachbuild je značkovým vyjádřením stylu Haute Couture a představuje vrchol značky Rolls-Royce. Divize Coachbuild, vytvořená pro umělecké vizionáře, kteří se chtějí vydat za hranice nabídky současných modelů Rolls-Royce, umožňuje klientům vytvářet silné a nápadné vyjádření osobního vkusu.

V těsné spolupráci s předními odborníky a řemeslníky nabízí Rolls-Royce Coachbuild náročným zákazníkům téměř neomezené možnosti kreativního experimentování.

Další Aktualita Rolls-Royce představuje Droptail Amethyst: Vyjádření ušlechtilosti, čirosti a odolnosti Předchozí Aktualita Neděláme nic v rychlosti, naše péče musí být maximální, říká mechanik Luděk Svoboda
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít