Sledujte nás

HISTORICKÝ PRODEJNÍ REKORD ZAVRŠUJE PŘELOMOVÝ ROK PRO ROLLS-ROYCE MOTOR CARS | 10. 1. 2023

  • Rolls-Royce Motor Cars hlásí rekordní prodej 6 021 vozů v roce 2022, to je oproti roku 2021 nárůst o 8 %
  • Program zakázkových úprav Bespoke dosáhl nejvyšší hodnoty za 118letou historii značky, což dokládá skutečně výjimečnou pozici této luxusní značky
  • Globálním prodejům vévodí Spojené státy americké, region Velké Číny a Evropa
  • Kniha zakázek je zaplněna po značnou část roku 2023
  • Předobjednávky pro plně elektrický model Spectre překonaly ambiciózní očekávání značky
  • Rekordní výsledky automobilka oznamuje právě v době 20. výročí oficiálního spuštění produkce v novém závodě značky Rolls-Royce v Goodwoodu
  • V roce 2022 bylo v Goodwoodu vytvořeno více než 150 nových pracovních míst
  • Výrobní závod nyní zaměstnává přes 2 500 lidí více než padesáti národností


Rok 2022 byl pro Rolls-Royce Motor Cars vpravdě historickým.  Nejen, že jsme odhalili Rolls-Royce Spectre, vůbec první plně elektrický  sériový model naší značky, ale byl to také první rok, kdy jsme během 12 měsíců  dodali více než 6 000 vozů, přičemž silná poptávka byla po celém našem  produktovém portfoliu. Ale pro nás, jakožto výrobce luxusního zboží, nejsou  prodejní čísla jediným měřítkem úspěchu: nejsme a nikdy nebudeme velkovýrobcem.  Zakázkový program Bespoke, který neodmyslitelně patří k vozům Rolls-Royce, byl loni  rovněž na rekordní úrovni. Požadavky našich zákazníků byly stále nápaditější a  technicky náročnější – což je výzva, kterou s nadšením přijímáme.”

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce  Motor Cars

Rolls-Royce v roce 2022 dosáhl svého historicky nejvyššího prodeje, když zákazníkům v přibližně 50 zemích světa dodal celkem 6 021 vozů, což je o 8 % více než v roce 2021. Je to poprvé ve 118leté historii společnosti, kdy její odbyt během 12 měsíců přesáhl 6 000 vozů.

Výše prodejů však není pro luxusní britskou značku primárním měřítkem jejího úspěchu. Rolls-Royce, to je i unikátní program zakázkových úprav Bespoke, který se loni těšil většímu zájmu klientů, než tomu bylo dosud. Téměř nekonečné možnosti personalizace na míru vedly k tomu, že zákazníci byli ochotni za svůj jedinečný Rolls-Royce zaplatit v průměru kolem půl milionu eur.

Kromě několika výjimečných individuálních zakázkových kreací a sběratelských vozů odhalila značka Rolls-Royce další kapitolu zakázkového modelu Boat Tail – jednu z pouhých tří, které byly a budou vyrobeny. Zakázkové oddělení Coachbuild představuje vrchol řemeslného umu značky a je klíčovým prvkem v její dlouhodobé strategii; další projekty jsou již ve vývoji.

V roce 2022 Rolls-Royce dosáhl růstu prodeje v téměř všech regionech, zvláště silný meziroční odbyt byl zaznamenán na Blízkém východě, v Asii a Tichomoří, v USA a v Evropě.

Blízký východ je předním regionem značky pro „High Bespoke“ – zvláště rozsáhlou a individuální personalizaci na míru. V roce 2022 proto Rolls-Royce otevřel soukromou kancelář v Dubaji, která je určena pouze pro pozvané. Jedná se o první podobnou pobočku mimo Goodwood, která přináší atmosféru sídla značky Rolls-Royce blíže k místním klientům. Další soukromé kanceláře budou v příštích měsících a letech představeny po celém světě.

Největším celkovým trhem značky se loni opět staly Spojené státy americké, a to zásluhou nové generace mladších amerických podnikatelů a úspěšných investorů, které značka Rolls-Royce přilákala vůbec poprvé.

Prodejní region Velké Číny, který je pro Rolls-Royce strategicky důležitý, byl i vloni druhým nejúspěšnějším regionem značky, přičemž loňský odbyt se i přes přetrvávající problémy v této části světa vyrovnaly těm rekordním z roku 2021.

Prodej vozů značky Rolls-Royce v Evropě dosáhl v roce 2022 nové úrovně, a to navzdory vážným geopolitickým výzvám, které tento region ovlivňují. Bylo tomu tak zásluhou rekordních prodejů na několika trzích včetně Spojeného království a Německa.

Po říjnové triumfální premiéře překonaly předobjednávky na Rolls-Royce Spectre, první ultra-luxusní elektrické super kupé na světě, nejambicióznější očekávání společnosti. První dodávky zákazníkům proběhnou ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023. Jedná se o první krok značky ve snaze zajistit do konce roku 2030 elektrifikaci celého portfolia svých modelů.

Poptávka po všech současných modelech Rolls-Royce zůstává výjimečně silná, přičemž předběžné objednávky jsou zajištěny po značnou část roku 2023.

Tento svůj historický úspěch oznamuje značka Rolls-Royce v lednu 2023, tedy právě v době, kdy si připomíná 20. výročí oficiálního otevření svého moderního závodu v Goodwoodu. S více než 150 novými pracovními místy vytvořenými během roku 2022 je zde nyní zaměstnáno přes 2 500 lidí zastupujících více než 50 národností. Rolls-Royce také každoročně podporuje více než 100 učňů a frekventantů a srovnatelný počet stážistů.


 „Uspěli jsme, protože nasloucháme zákazníkům a naše produkty neustále  vyvíjíme v souladu s jejich vkusem a požadavky, vědomě omlazujeme naši  značku a zároveň si zachováváme naši vrozenou exkluzivitu a vzácnost. Pokud se  jedná o technologii, kvalitu a luxus, Rolls-Royce, stejně jako po celou svoji  historii, nestále usiluje o to, být tím nejlepším z nejlepších.”

 Torsten  Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars

Další Aktualita Rolls-Royce Wraith Black Badge Black Arrow Předchozí Aktualita CULLINAN INSPIRED BY FASHION: KOLEKCE PRÊT-À-PORTER

Fotogalerie

HISTORICKÝ PRODEJNÍ REKORD ZAVRŠUJE PŘELOMOVÝ ROK PRO ROLLS-ROYCE MOTOR CARS

P90491453-highRes (Velké).jpg P90491454-highRes (Velké).jpg
Další Aktualita Rolls-Royce Wraith Black Badge Black Arrow Předchozí Aktualita CULLINAN INSPIRED BY FASHION: KOLEKCE PRÊT-À-PORTER
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít