Sledujte nás

Evropská premiéra v Karlových Varech: Rolls-Royce Phantom v novém pojetí | 6. 7. 2022

5. července 2022, Goodwood, Spojené království

Phantom Series II představuje nové tvarové vyjádření modelu Phantom a svoji oficiální evropskou premiéru pro veřejnost si odbývá právě dnes během exkluzivní recepce pro zástupce médií při příležitosti právě probíhajícího filmového festivalu v Karlových Varech. Návštěvníci festivalu budou mít během příštích dní ojedinělou příležitost osobně spatřit vrcholný model značky Rolls-Royce poté, co bude zítra individuálně předveden prvním zákazníkům značky.

Model Phantom zaujímá bezkonkurenční postavení na samotném vrcholu světa luxusu. Modelové osvěžení osmé generace modelu Phantom zahrnuje pouze jemné vizuální a estetické úpravy, odrážející reakce a požadavky zákazníků.

Příkladem mohou být jemné stylistické úpravy mřížky chladiče. Díky tomu jsou logo RR i soška Spirit of Ecstasy při čelním pohledu ještě nápadnější. Samotná mřížka je nyní podsvětlená. Přední světlomety získaly rafinované zdobení laserem vyřezanými otvory, které připomínají hvězdnou oblohu – a tím modelu Phantom přidávají další překvapivý a efektní prvek v nočním prostředí.

Boční profil dále vylepšuje nová sada kol. K dispozici jsou disky z nerezové oceli s vyfrézovanými trojúhelníkovými fazetami a zvýrazněným 3D efektem. Alternativně může být model Phantom vyšperkován skutečně jedinečnými koly, jejichž vzor připomíná romantiku vozů Rolls-Royce z 20. let.

„V nově pojatém modelu Phantom jsme zachovali a důsledně  ochránili vše, co naši zákazníci na tomto superlativním a luxusním automobilu  zbožňují; a s využitím decentních, ale promyšlených vylepšení jsme zareagovali  na měnící se vkus a požadavky našich klientů,“ zdůraznil během premiéry v Karlových Varech Martin Simmet, designér exteriéru ve společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Přepychový interiér vozu Phantom zůstává prakticky nezměněn: pouze věnec volantu má nyní lehce větší průměr, takže poskytuje při jízdě jistější pocit a více bezprostřední kontakt.

Eva Kadlecová, brand manažerka společnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, říká: „Od našeho jmenování výhradním zastoupením v České  republice máme s filmovým festivalem dlouhodobé vztahy. Vzhledem k úžasné  atmosféře, která zde panuje během celého festivalového týdne, si neumíme  představit lepší místo pro oslavu nového provedení vrcholného modelu značky  Rolls-Royce, než je právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Jsme  nadšeni, že zde můžeme poprvé v Evropě veřejně představit obě provedení, Phantom  i Phantom Extended.“

Výchozí Phantom a prodloužená verze Phantom Extended se přitom vyznačují svým osobitým charakterem, reprezentujícím dva zásadně odlišné světy. Model Phantom je nyní převážně upřednostňován stále rostoucí skupinou klientů, kteří chtějí sami usedat za volant. Pro ty, již raději dávají jízdní pokyny ze zadního sedadla, nabízí Phantom Extended naprosto ojedinělý superluxusní zážitek, jaký dokáže poskytnout jen svezení s šoférem.

Každý model Phantom slouží jako „čisté plátno“ pro široké možnosti programu individualizace Bespoke, který je skutečným odrazem osobitého stylu a charakteru každého zákazníka.

Frank Tiemann, ředitel korporátní komunikace společnosti Rolls-Royce Motor Cars pro střední a východní Evropu, během recepce prohlásil: „Phantom  jako špičkový model v naší nabídce přitahuje ty nejnáročnější klienty  značky Rolls-Royce. Jedná se o úspěšné osoby, které často představují  špičku ve svém oboru, bývají na očích veřejnosti a typické pro ně je  rovněž odhodlání a náročnost. Phantom byl odjakživa vždy takový, jakým si ho  přál mít jeho majitel; nejen ,nejlepším automobilem na světě‘, ale hlavně tím  nejlepším vozem pro své zákazníky a jejich svět.“

TECHNICKÉ ÚDAJE

Phantom Series II: Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle NEDC: 15,1 l/100 km a 345 g/km. Kombinovaná spotřeba a emise COpodle WLTP: 15,5–16,0 l/100 km a 351–362 g/km.

Phantom Extended Series II: Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle NEDC: 15,1 l/100 km a 345 g/km. Kombinovaná spotřeba a emise CO2  podle WLTP: 15,6–16,2 l/100 km a 353–365 g/km.

Další Aktualita PLNĚ ELEKTRICKÝ ROLLS-ROYCE SPECTRE PROCHÁZÍ NA FRANCOUZSKÉ RIVIÉŘE DRUHOU FÁZÍ TESTOVÁNÍ Předchozí Aktualita Rolls-Royce Dealer Awards 2022
Servis Jakožto výhradní dovozce vozů Rolls-Royce na český trh nabízíme našim klientům také poprodejní služby a péči. Zjistit více
Odběr novinek Přihlašte se k odběru novinek a získávejte nejnovější informace mezi prvními.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Mám zájem o tento vůz
Zavřít
Upozornění
Zavřít