Watch us

UNIKÁTNÍ BESPOKE DAWN | 25. 10. 2018

Doposud se nestalo, že bychom Vám představili vozy, které vyrábíme pro naše klienty. V tomto případě jsme však rádi, že nám klient umožnil odhalit jedinečný příklad dokonalého řemeslného zpracování a smyslu pro detail. Československá republika za dobu své existence vypráví mnoho příběhů. K oslavě 100 let výročí vybíráme jeden, který byl inspirací a základním kamenem pro vznik zcela unikátního, tzv. one of one, vozu Rolls-Royce Dawn, který nyní proplouvá českými krajinami. Tento příběh pojednává o československých pilotech bojujících za naši svobodu a jako vyjádření pocty se vtiskl do nejluxusnějšího kabrioletu na světě, který bude jeho nezapomenutelnou vzpomínkou.


Rolls-Royce není pouze symbolem nekompromisní kvality, nenapodobitelného stylu a unikátního zpracování detailů. Zcela individuální je rovněž přístup ke každému zákazníkovi a společný tvůrčí proces zaměřený na konečnou podobu vozu, na jehož konci je unikát na čtyřech kolech - jedinečné vyjádření osobnosti konkrétního majitele.

Takové setkání neopakovatelného příběhu a řemeslného mistrovství Bespoke teamu dalo nedávno vzniknout vskutku výjimečnému a unikátnímu exempláři Rolls-Royce Dawn, který je poctou českým a slovenským pilotům sloužícím u 312. a 313. stíhací perutě Československé letky Royal Air Force za druhé světové války.

Každý budoucí majitel vozu Rolls-Royce je přizván k úzké spolupráci s Bespoke Collective of Rolls Royce, skupinou talentovaných designerů, konstruktérů a řemeslníků. Společně pak pracují na tom, aby konkrétní vůz byl odrazem příběhu majitele vozu, aby se stal jedinečným, velmi osobním vyjádřením pojmu skutečný luxus.

„Zdroje inspirace, ze kterých naši zákazníci čerpají při výběru svého vozu Rolls-Royce, nás nikdy nepřestávají vzrušovat a okouzlovat. Ať už jde o historickou událost, filozofii či odraz životního stylu, vždy pečlivě dbáme na to, aby veškeré detaily vozu byly navrženy tak, aby vyprávěly příběh svého uživatele,“ říká Michael Bryden z Rolls-Royce Motor Cars Bespoke Design.

Šedý exteriér s černou linkou Coachline, inspirovaný zbarvením stíhacích letounů Spitfire stíhacích perutí RAF, jasně deklaruje nespornou dominanci a technickou přesilu vozu. Motiv bojového zbarvení Spitfiru se odráží i v interiéru, kde akcenty žluté kůže Golden Sand znovu odkazují k těmto legendárním letounům. Znak 313. letky, založené před 77 lety, zdobí opěrku hlavy sedadla řidiče i spolujezdce, znak 312. letky je potom vyšit na obou opěrkách hlavy zadních sedadel.


S exklusivním nelakovaným dýhovaným obložením interiéru dveří Mimosa Negra kontrastují gravírované ozdoby, odkazující k základním hodnotám a motivům letců. Plaketa na dveřích řidiče nese motto 313. perutě „Jeden jestřáb mnoho vran rozhání“, na straně spolujezdce najdeme pak základní myšlenku 312. perutě: „Non Multi Sed Multa“ („Ne mnozí, ale mnoho“- tj. Ne mnoho mužů, nýbrž mnoho činů).

Složitá výšivka v zadní části kabiny vozu, mezi sedadly, zobrazuje motor Rolls-Royce Merlin – stíhací letouny letouny Hawker Hurricane a Spitfire nejen československých perutí Royal Air Force byly vybaveny právě touto legendární pohonnou jednotkou. Inspirace pro tuto výšivku, jež skvěle podtrhuje technický a vysoce přesný charakter celého vozu, pochází z původních plánů a technických výkresů letadel.

„Během celého letošního roku si připomínáme službu všech těch, kteří se s hrdostí podíleli na plnění našeho již 100 let trvajícího úkolu, kterým je služba vlasti. Nedávno představený Rolls-Royce Dawn vzdává hold všem příslušníkům Československé letky v bitvě o Británii, jež byla zářným příkladem zásadního přínosu cizinců, kteří sloužili v RAF během druhé světové války. Blížíme se k závěru Oslav století RAF100 a do našeho století druhého vstupujeme s hrdostí na naše dědictví a s důvěrou v naši budoucnost,“ říká velitel letky Andrew Millikin (RAF), důstojník velící pamětnímu letu na počest Bitvy o Británii.

Letouny Spitfire jsou dnes často k vidění na obloze nad domovem Rolls-Royce v Goodwoodu, West Sussex, nedaleko pláže West Wittering. Má se za to, že právě do jejího písku nakreslil Sir Henry Royce základy legendárního motoru Merlin svojí vycházkovou holí.


Next News Cullinan představen na Slovensku Previous News Rolls-Royce in Karlovy Vary
Financial services An effortless, personalised choice. Read more Authorized Service As the exclusive Rolls-Royce dealership for the Czech market, we offer our clients the ultimate in after-sales service and care. Read more
Newsletter Subscribe to newsletter and get the latest information first.

Sending this form you agree with our privacy policy.

© ARSYLINE 2020
I'm interested in this car
Close
Warning
Close