Watch us

Putování za sněhem | 22. 1. 2024

Byl to téměř dokonalý okamžik. Moment, kdy si přejete zastavit čas a vychutnávat si ho pořád dokola. Zimní slunce se před pár minutami schovalo za zasněžené vrcholky Krkonoš a před Špindlerovou boudou, jedné z malá horských chat vysoko na hřebenech Krkonoš, kam se i v zimě dá dostat jinak než s pomocí sněžného skútru, se rozhostilo dokonalé ticho.

Sedíme na sklopných sedátkách na okraji pátých dveří majestátného SUV Rolls-Royce Cullinan, kterým se správně říká Viewing Suite, mráz nás štípe do tváří a před námi se právě odehrává nádherné představení, které umí vykouzlit jen sama příroda – nebe, zbarvené zapadajícím sluncem, hraje všemi odstíny růžové a oranžové, a to všechno na pozadí zasněžené horské krajiny.

Vydat se do Špindlerova Mlýna, srdce nejvyšších českých hor, právě za volantem modelu Cullinan, byl skvělý nápad. Nejpopulárnější Rolls-Royce potvrdil, že je v populárním lyžařském letovisku, kterému se přezdívá „český Aspen“ jako doma. Špindlerův Mlýn je vyhlášený luxusními hotely a restauracemi, ve kterých tráví zimu úspěšní Češi, kteří si potrpí na špičkovou kvalitu, takže nejluxusnější SUV na trhu se sem dokonale hodí.

Pravdou ovšem je, že náš Black Badge Cullinan v limitované sérii Inspired by Fashion, kterou v tomto případě připomíná výrazná barva Wildberry, je i tady nepřehlédnutelný, takže když parkujeme před hotelem Savoy, nezůstane to úplně bez povšimnutí… Ale řekněte – není to uznalé pokývnutí hlavou vlastně příjemné?

Teď už ale honem pryč od lidí, výš do hor, do nitra přírody, protože přesně pro takové cesty byl přece Cullinan stvořen – aby vás v dokonalém pohodlí a v nejvyšším luxusu, jaký si dovedete představit, dovezl daleko od nablýskaných městských bulvárů a hladkých silnic.

Čím výš stoupáme do hor směr Špindlerova bouda a hranice s Polskem, mizí nejen lidé, ale i černý povrch silnice, kterou s každou další zatáčkou víc a víc pokrývá uježděný sníh a led. Vzduchové tlumiče ale pracují přesně tak, jak byste od nich čekali, takže pověstný „Magic Carpet Ride“ si užíváme i na povrchu, který na první pohled připomíná sáňkařskou dráhu.

Je to fascinující pocit. Majestátný vůz bez zaváhání šplhá vzhůru, režim „Off-Road“ se v kombinaci s uzávěrkou diferenciálu stará o přesné rozdělení pohonu pro všechna čtyři kola, díky čemuž vůz i s námi drží v zatáčkách jako přilepený. Cullinan dokazuje, že i v drsných podmínkách obstojí na výbornou a doveze vás večer nejen do opery, ale i vysoko do hor na ten nejkrásnější západ slunce.

A když tma nakonec pohltí okolní zasněženou krajinu, vy se prokřehlí znovu usadíte za volant a vydáte se vstříc domovu, je tady ještě něco. Skleněná přepážka v kufru, která mezitím, co jste na sedátku sledovali představení na obloze, zabránila proniknutí ledového vzduchu do kabiny vozu. Nebo huňaté koberečky z ovčí vlny, do kterých zaboříte své zmrzlé nohy. A také dokonalé měkké a vyhřáté sedačky, které vás doslova obejmou.

Hlavou vám pak bleskne jediné. Tuhle výpravu za sněhem si budete chtít co nejdřív znovu zopakovat.


Next News Rolls-Royce Motor Cars Prague loni překonal další rekord. Previous News ROLLS-ROYCE MOTOR CARS OSLAVUJE VELMI ÚSPĚŠNÝ ROK 2023
Authorized Service As the exclusive Rolls-Royce dealership for the Czech market, we offer our clients the ultimate in after-sales service and care. Read more
Newsletter Subscribe to newsletter and get the latest information first.

Sending this form you agree with our privacy policy.

© ARSYLINE 2024
I'm interested in this car
Close
Warning
Close